Embassy Staffs

Ambassador

H.E. Altangerel Bulgaa

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 119

phone, touch icon +1 202 431 6344

email, envelope icon ambassador@mongolianembassy.us

Deputy Chief of Mission

Mr. Bold Bat-Ochir

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 113

phone, touch icon +1 202 710 5292

email, envelope icon bold@mongolianembassy.us

Counsellor, Chief of Consular Section

Ms. Ariunaa Adiya

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 111

phone, touch icon +1 202 944 0070

email, envelope icon ariunaa@mongolianembassy.us

Defense & Military Attache

Colonel Narankhuu Turbat

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 112

phone, touch icon +1 202 717 1020

email, envelope icon narankhuu@mongolianembassy.us

Trade and Economic Affairs / Counsellor

Mr. Batbayar Enkhtaivan

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 115

phone, touch icon +1 202 550 1848

email, envelope icon batbayar@mongolianembassy.us

Political Affairs / Counsellor

Ms. Nyamaa Doljintseren

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 117

phone, touch icon +1 202 322 3696

email, envelope icon nyamaa@mongolianembassy.us

Consul / Counsellor

Mr. Namkhaibat Tserengombo

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 116

phone, touch icon +1 202 257 2808

email, envelope icon namkhaibat@mongolianembassy.us

Political and Public Affairs / Third Secretary

Mr. Ankhbayar Ganbold

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 120

phone, touch icon +1 202 455 9020

email, envelope icon ankhbayar@mongolianembassy.us

Education, Culture, Science and Environmental Affairs / Third Secretary

Ms. Khulan Ariunbold

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 117

phone, touch icon +1 202 766 9117

email, envelope icon khulan@mongolianembassy.us

Protocol / Third Secretary

Ms. Solongo Ganbat

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 118

phone, touch icon +1 202 818 9272

email, envelope icon solongo@mongolianembassy.us

Consular Affairs / Attache

Ms. Sainbileg  Ganbat

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 110

phone, touch icon +1 202 445 6330

email, envelope icon sainbileg@mongolianembassy.us

 Frontdesk

Mr. Enkhbileg Urtnasan

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 110

phone, touch icon + 1 202 600 0656

email, envelope icon frontdesk@mongolianembassy.us

Administrative Officer

Mr. Balt Tsegmid

call, phone icon +1 202 333 7117

phone, touch icon +1 202 802 6909

Technical Officer

Mr. Erdenebayar Sosorbaram

call, phone icon +1 202 333 7117

phone, touch icon +1 202 230 8255

АНУ-д зорчих

  • АНУ-д түр хугацаагаар зорчихоор төлөвлөж буй иргэдэд дараах зөвлөмжийг хүргэж байна. Зөвлөмж унших
  • АНУ-д оршин сууж буй болон түр хугацаагаар зорчиж буй иргэн цагаачлал, хил гааль, цагдаагийн байгууллагад саатуулагдсан тохиолдолд ЭСЯ-тайгаа холбогдож “Consular Access” буюу консулын туслалцаа авах эрхтэй.
  • Хөдөө аж ахуйн гаралтай хүнсний бүтээгдэхүүнийг АНУ-ын хилээр нэвтрүүлэхэд анхаарах зүйлс. Дэлгэрэнгүй
  • Гадны жуулчин АНУ-ын Конгрессийн ордонд зочлохоор бол интернэтээр урьдчилан захиалга өгдөг. Захиалга өгөх 

Like us

Follow us

ASEM11/Ulaanbaatar

asemlogoo