Embassy Staffs

Ambassador

H.E. Mr. Otgonbayar Yondon

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 119 

email, envelope icon ambassador@mongolianembassy.us

Deputy Chief of Mission

Mr. Bold Bat-Ochir

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 113

email, envelope icon bold@mongolianembassy.us

Counsellor, Chief of Consular Section

Ms. Ariunaa Adiya

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 111

email, envelope icon ariunaa@mongolianembassy.us

Defense & Military Attache

Colonel Narankhuu Turbat

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 112

email, envelope icon narankhuu@mongolianembassy.us 

Trade and Economic Affairs / Counsellor

Mr. Altanzul Erdenepurev

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 115

email, envelope icon altanzul@mongolianembassy.us

Political Affairs / Counsellor

Ms. Nyamaa Doljintseren

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 117

email, envelope icon nyamaa@mongolianembassy.us

Consul / Counsellor

Mr. Indranila Ishbaljir

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 110

email, envelope icon indranila@mongolianembassy.us

Political and Public Affairs / First Secretary

Mr. Nyamdavag Bayarsaikhan

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 120

email, envelope icon nyamdavag@mongolianembassy.us

Education, Culture, Science and Environmental Affairs / Third Secretary

Ms. Khulan Ariunbold

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 117

email, envelope icon khulan@mongolianembassy.us

Protocol / Third Secretary

Ms. Solongo Ganbat

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 118

email, envelope icon solongo@mongolianembassy.us

Consular Affairs / Attache

Mr. Otgonjargal Darisuren

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 116

 +1 202 818 9020

email, envelope icon otgonjargal@mongolianembassy.us

 Frontdesk

Mr. Boldbayar Bayanmunkh

call, phone icon +1 202 333 7117 ext. 110

phone, touch icon + 1 202 714 1848

email, envelope icon frontdesk@mongolianembassy.us

Administrative Officer

Mr. Ganbold Khurenbandi

call, phone icon +1 202 333 7117

Administrative Officer

Mr. Ulziibat Munkhnasan

call, phone icon +1 202 333 7117

АНУ-д зорчих

  • АНУ-д түр хугацаагаар зорчихоор төлөвлөж буй иргэдэд дараах зөвлөмжийг хүргэж байна. Зөвлөмж унших
  • АНУ-д оршин сууж буй болон түр хугацаагаар зорчиж буй иргэн цагаачлал, хил гааль, цагдаагийн байгууллагад саатуулагдсан тохиолдолд ЭСЯ-тайгаа холбогдож “Consular Access” буюу консулын туслалцаа авах эрхтэй.
  • Хөдөө аж ахуйн гаралтай хүнсний бүтээгдэхүүнийг АНУ-ын хилээр нэвтрүүлэхэд анхаарах зүйлс. Дэлгэрэнгүй
  • Гадны жуулчин АНУ-ын Конгрессийн ордонд зочлохоор бол интернэтээр урьдчилан захиалга өгдөг. Захиалга өгөх 

Like us

Follow us

ASEM11/Ulaanbaatar

asemlogoo